Григор Димитров открива програмата на "Ролан Гарос" в неделя

Единственият българин в тенис елита Григор Димитров започва кампанията си на “Ролан Гарос” в първия мач на корт номер 7 в неделя (22 май) срещу Маркос Хирон.

В 12:00 часа българско време двамата ще излязат за двубоя от първия кръг, който е повторение на срещата им от същата фаза през миналата година.

Тогава, за съжаление, българинът трябваше да се откаже в началото на четвъртия сет, след като спечели първите два, но допусна обрат в третия (от 5:1) и преди това показваше признаци на болки в гърба и кръста.

Общо около два часа от целия двубой, продължил 155 минути, Димитров се мъчеше на корта и взе правилното решение да прекрати преждевременно мача. Дори да беше успял да затвори третия сет по-рано, то едва ли той щеше да може да продължи участието си в турнира.

Григор Димитров се мъчи с контузия около 2 часа и накрая се отказа от "Ролан Гарос"😭

За щастие сега Григор не е показвал признаци на физически проблеми и влиза в срещата като фаворит. Естествено, трябва да се отчете и прогресът на Хирон, който по същото време миналият сезон е бил 84-и в световната ранглиста, а сега е 49-и.

Позитивното на този етап от злощастното миналогодишно участие на Димитров в Париж е фактът, че има да защитава само минималният брой 10 точки за класацията на АТР.

Американецът пък досега през сезона е записал само три победи на клей от общо 11 мача, докато Гришо може да се похвали с полуфинал в Монте Карло и четвъртфинал в Мадрид, както и силен двубой срещу Стефанос Циципас в Рим.