Латвия победи Австрия след дузпи

Латвия постигна успех след дузпи над Австрия с 4:3 (0:0, 3:2, 0:1) на Световното първенство по хокей на лед. Това бе втора победа за тима, който заема пета позиция в група В, докато австрийците регистрираха четвърто поражение.

Развръзката настъпи във втората част, когато паднаха цели пет гола, а Латвия се оттегли с аванс от 3:2. Томас Рафъл изравни в третия период за 3:3. В продълженията не падна гол, а при дузпите латвийците ликуваха след точно изпълнение на Робертс Бекартс.

В мач от Група А на първенството отборът на Словакия се наложи драматично над Казахстан с 4:3 (1:2, 3:0, 0:1). За победителите вкараха Андрей Колар, Мартин Фехервари, Адам Лиска и Юрай Слафковски. Словакия е на пето място в група A с 6 точки от 5 мача. Казахстан все още няма спечелена точка.