Канада продължи победната си серия на Световното

Канада остана на леда почти до полунощ, за да продължи победната си серия на Световното първенство по хокей на лед за мъже във Финландия. Канадците победиха Казахстан с 6:3, а пожар на пързалката промени малко програмата на шампионата в четвъртък.

Малък пожар в ледената зала в Хелзинки задейства алармите малко преди двубоя между Германия и Дания. Всички в съоръжението бяха евакуирана, а играчите трябваше да чакат отвън с цялата екипировка и на кънки.

Международната федерация по хокей на лед заяви, че няма пострадали, но инцидентът все пак отложи началото Германия- Дания и на следващия мач Канада - Казахстан.

Нападателят на Бъфало Дилън Козенс отбеляза хеттрик за четвъртата победа на Канада в четири мача. Все пак не беше лесно срещу Казахстан, който за кратко поведе на два пъти в първия период и изоставаше с един гол 12 минути до края на третата част, преди Козенс да вкара петото попадение за Канада и след това още едно за крайното 6:3.

По един гол за канадците добавиха Дрейк Батърсън, Адам Лоури и Деймон Сивърсън.

Канада води в класирането на група "А" с 12 точки, пред Швейцария с 12 точки, Германия с 9 точки и други.

САЩ спечели срещу Великобритания с 3:0. Американците не успяха да открият резултата в първия период и изпълниха четири дузпи, преди Бен Майерс да даде преднина на САЩ по средата на втората част. Кийфър Белоус вкара два гола през третата третина.

Германия надделя над Дания с 1:0 за третата си победа, а Чехия спечели убедително срещу Латвия с 5:1.