Бърнли взе точка на "Вила Парк" и зависи само от себе си

Бърнли не успя да спечели гостуването си на Астън Вила в отложен мач от 18-ия кръг на Премиър лийг, но и равенството 1:1 може да се приеме като добър резултат за тима на Майк Джаксън, който отчаяно се бори за оставането си. В последния кръг Бърнли приема Нюкасъл и при победа ще оцелее, независимо от изхода на двубоя между Брентфорд и Лийдс. В момента именно Лийдс е под чертата заради значително по-лошата си голова разлика.

На "Вила Парк" домакините имаха сериозно надмощие в притежанието на топката, но Ашли Барнс откри от дузпа за Бърнли в самия край на първото полувреме. Още в 48-ата минута Емилиано Буендия изравни, но гостите не допуснаха да се стигне до пълен обрат и държат съдбата си в свои ръце.

Вратарят на Бърнли Ник Поуп направи майсторско спасяване след удар на Джон Макгин в началото, но като цяло Астън Вила трудно стигаше до чисти положения. Малко преди почивката Буендия повали в наказателното поле Максуел Корне и гостите получиха дузпа, реализирана от Барнс. За ветерана това беше първи гол през сезона.

Буендия се реваншира за грешката си още на старта на втората част. Той се оказа на точното място след центриране на Макгин и вкара за 1:1. Бърнли се върна дълбоко в половината си, за да брани резултата. Влезлият като резерва Дани Ингс пропусна да накаже бившия си отбор, след което Поуп отрази и изстрел с глава на Бертран Траоре

В края гостите дори можеха да грабнат победата, но отлична намеса на Тайрън Мингс попречи на Ваут Вегхорст да се разпише. В добавеното време Матю Лоутън от Бърнли получи червен картон.

Срещу Нюкасъл хората на Майк Джаксънтрябва да постигнат не по-лош резултат от този на Лийдс срещу Брентфорд, за да запазят мястото си в Премиър лийг.

Снимки: Gettyimages