Велева допусна обрат и отпадна на четвъртфиналите в Алжир

Българката Виктория Велева отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Оран (Алжир) с награден фонд 15 хиляди долара.

18-годишната Велева загуби от поставената под номер 2 Лекси Стевенс (Нидерландия) с 6:2, 3:6, 4:6 след почти два часа и половина игра.

Българската тийнейджърка започна силно и със серия от четири поредни гейма взе първия сет. В началото на втората част тя на два пъти повеждаше с пробив, но впоследствие допусна обрат. В третия сет Стевенс успя да реализира решаващия брейк за 5:4, след което затвори мача при собствен сервис.

За Велева това беше дебютно участие в основната схема на състезание от веригата на Световната федерация по тенис (ITF) за жени, в което тя записа и първите си две победи.