Четвърта поредна победа за Швейцария на Световното по хокей на лед

Швейцария надигра Словакия с 5:3 (1:1, 2:1, 2:1) и записа четвърта поредна победа на световното първенство по хокей на лед в Хелзинки, Финландия. Успехът изкачи "кръстоносците" на върха в класирането в група "А" с 12 точки, на три пред втория Канада, който обаче е с мач по-малко.

Денис Малгин откри 52 секунди след началото, но Милош Роман изравни за Словакия в средата на първия период.

Във втория Доминик Егли и Юрай Слафковски размениха по още един гол за двата тима, преди Тимо Майер да се разпише за 3:2 в полза на Швейцария.

В последните 20 минути символичните домакини затвърдиха предимството си с нови два гола. Техни автори станаха Нико Хишир и Фабрис Херцог, докато между техните попадения се разписа и Самуел Такач за словаците.

За тима на Словакия, който взе бронзовите медали в Пекин, това е трето поражение в четири срещи и тимът остава на шесто място в класирането с 3 точки.