Каролина взе първия мач срещу Рейнджърс след продължение

Каролина Хърикейнс победи с 2:1 след продължение Ню Йорк Рейнджърс и поведе с 1-0 успеха в полуфиналната им серия от Източната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Гостите от Голямата ябълка откриха резултата в осмата минута чрез Филип Хитил и бяха съвсем близо до крайния успех, но 2:23 минути преди края на редовното време Себастиан Ахо бе точен за 1:1.

Само 3:12 минути след началото на продължението Иън Коул донесе победата на "ураганите" с удар от средна дистанция.

Много силен мач на вратата на Каролина изигра Анти Раанта, който спаси 27 шайби. С 24 спасявания за Рейнджърс се отличи Игор Шестьоркин, а роденият в Русе вратар на Рейнджърс Александър Георгиев не се появи в игра.