"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Калгари победи Едмънтън в най-резултатния плейофен мач в НХЛ за последните 29 години

Калгари Флеймс победи с 9:6 Едмънтън Ойлърс в първия мач от полуфиналите в Западната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Откриващият двубой от битката за провинция Албърта изобщо не разочарова, а феновете на хокея станаха свидетели на най-резултатния плейофен мач през новия век. За последно двубой от елиминациите предложи 15 или повече гола през 1993 година.

Хеттрик за победителите реализира Матю Ткачук, син на легендата на американския хокей от близкото минало Кийт Ткачук.

Домакините от Калгари водеха с 6:2 във втората третина, допуснаха изравняване, но в крайна сметка се поздравиха с успеха с три безответни гола в края.

Ясни сигнали, че първата плейофна битка за Албърта в последните 31 години ще бъде изключително резултатна имаше още след първите 51 секунди игра, в които Калгари успя да поведе с 2:0 с голове на Елиас Линдхолм и Андрю Маняпане.

Малко по-късно Брет Ричи покачи на 3:0, но веднага след него Конър МакДейвид намали на 1:3.

45 секунди след старта на втората третина Блейк Коулман реализира за 4:1, а след това в рамките на четири минути двата отбора си размениха по два гола. Отново Коулман направи 5:1, Еван Бушар намали, Матю Ткачук откри головата си сметка за 6:2, а Зак Хайман бе точен за 3:6 преди да са изминали и 30 минути от началото на двубоя.

Отново Хайман и Леон Драйсайтл доведоха резултата до 5:6 преди края на втората третина, а 1:28 минути след старта на третата Ойлърс реализира за 6:6 чрез Кайлър Ямамото.

Това обаче не притесни домакините и те вкараха нови три гола. Расмус Андерсон бе точен за 7:6 минути след попадението на Ямамото, а нови два гола на Ткачук оформиха изразителния успех с 9:6 за радост на феновете на хокея в Калгари.