100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Норвегия с втора победа на Световното първенство по хокей на лед, Франция постигна обрат над Италия

Норвегия постигна втора победа на Световното първенство по хокей на лед за мъже във Финландия и с нея излезе временно на четвърто място в група "В". В четвъртия си мач в Тампере “викингите” се наложиха с 5:3 над Австрия (1:1, 2:1, 2:1).

Матс Росели Олсен наниза две шайби за победителите, а по един гол вкараха Андреас Мартинсен, Мартин Роймарк и Мартин Ронилд.

За тима на Австрия, който във вторник сензационно надигра шесткратния световен шампион Чехия, точни бяха Доминик Хайнрих, Лукас Хаудум и Петер Шнайдер, като и трите гола паднаха в ситуации на числен превес за алпийския тим.

Австрийците първи стигнаха до гол в мача, но по-малко от минута по-късно Росели Олсен изравни. Във вторите 20 минути Мартинсен и Роймарк бяха точни за скандинавците, а между тях се разписа Хаудум. В последната третина Росели Олсен покачи на 4:2, Шнайдер намали, но Ронилд оформи крайното 5:3 на празна врата 13 секунди преди края.

С успеха Норвегия събра 5 точки, докато Австрия е с три на седмо място в групата.

В поток "А" Франция направи късен обрат и победи с 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 1:0) след продължение Италия.

Лука Фриго даде преднина на италианците в 15-ата минута на срещата и авансът им се задържа до предпоследната минута на редовното време, когато Саша Трей отклони шайбата между корите на италианския страж.

Секунди след началото на продължението италианците допуснаха груба грешка пред собствената си врата, което позволи на Юго Гале да вкара победното попадение.

С успеха Франция събра 5 точки от четири мача и заема пето място в групата, като практически си гарантира оставането в дивизията и през следващия сезон. Италия е на седмо място в с едва 1 точка.

По-късно днес предстоят още два мача от груповата фаза. В Тампере се срещат домакините от Финландия и 11-кратните световни шампиони от Швеция, докато в Хелзинки съперници са Швейцария и Словакия.