Виктория Велева е четвъртфиналистка при дебюта си в основната схема на турнир ITF за жени

Българката Виктория Велева се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Оран (Алжир) с награден фонд 15 хиляди долара. 18-годишната Велева елиминира поставената под номер 7 Дивайн Дасам Нвеке (Дания) с 6:4, 6:0 за 99 минути.

Българката тийнейджърка навакса изоставане в началото с два пробива при 0:3, но стигна до обрат, след като взе 12 от следващите 13 гейма.

Така Велева записа втора поредна победа при дебюта си в основната схема на състезание от веригата на Световната федерация по тенис (ITF) за жени, след като на старта се справи и с представителката на домакините Нела Зеруни с 6:2, 6:1.