Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Кузманов с нова страхотна победа в Париж, на крачка е от основната схема на "Ролан Гарос”

Димитър Кузманов е само на победа от участие в основната схема на Откритото първенство на Франция по тенис. Във втория кръг на квалификациите националът на България се наложи с 6:3, 3:6, 6:3 над 20-годишният Флавио Коболи от Италия, който е №153 в света.

Срещата продължи 1 час и 51 минути. Мико проби за 3:1 в първия сет и запази преднината си до края му за 6:3. Във втората част Кузманов изостана с 0:3, но успя да изравни за 3:3. Българинът обаче допусна още един пробив и загуби сета с 3:6. В третата решителна част Мико проби за 3:1, а след това успя да затвърди за 4:1. След това Кузманов взе двата гейма на собствен сервис и затвори мача с 6:3.

За влизане в основната схема Кузманов ще играе срещу №203 в световната ранглиста Сантяго Родригес Таверна от Аржентина.

По-късно днес има още два мача с българско участие на "Ролан Гарос". Първата ни ракета при дамите Виктория Томова, която е поставена под №10 в пресявките, ще се изправи срещу 33-годишната рускиня Марина Мелникова в четвъртия мач на пети корт, а веднага след тях там ще играят Шиникова и Валентини Граматикопулу от Гърция.