Шампионът Тампа Бей поведе в серията за купа "Стенли" срещу победителя от редовния сезон Флорида

Носителят на купа "Стенли" за последните два сезона Тампа Бей спечели гостуването си на победителя от редовния сезон Флорида с 4:1 и поведе с 1-0 победи в серията от втория кръг на плейофите в Източната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Никита Кучеров и Кори Пери се отличиха с по гол и асистенция за шампионите, Пиер-Едуар Белемар и Рос Колтън също вкараха, а вратарят Андрей Василевски направи 33 спасявания.

Домакините откриха резултата чрез Антони Дюклер в 14:01 минута на двубоя и водеха почти до края на втората част, когато Пери изравни. Тампа осъществи пълен обрат с три безответни попадения в третия период.