Даниил Медведев отпадна на старта в Женева

Поставеният под номер 1 в схемата Даниил Медведев загуби първия си мач след завръщане от контузия и отпадна от турнира по тенис на червени кортове в Женева (Швейцария) от сериите АТП 250 с награден фонд 534 555 евро.

Руснакът отстъпи пред Ришар Гаске (Франция) с 2:6, 6:7(5) за 91 минути. Медведев, който претърпя операция от херния миналия месец, игра за първия път на клей този сезон, а това вече последен турнир за него преди Откритото първенство на Франция.

Руснакът направи три двойни грешки, когато допусна пробив на старта на втората част, след което той счупи ракетата си на корта в следващия гейм. Медведев изравни 3:3, след това се игра без пробиви, но в тайбрека Гаске взе последните две точки и затвори мача.

В срещи от първия кръг номер 5 Николос Басилашвили (Грузия) наддделя над Бакундо Банис (Аржентина) с 6:4 и отказ поради контузия, а Танаси Кокинакис (Австралия) спечели срещу Фабио Фонини (Италия) с 6:4, 6:3.