Артета: Тази загуба е трудна за преглъщане

Мениджърът на Арсенал Микел Артета бе бесен след загубата с 0:2 от Нюкасъл. Това поражение може да има изключително важно значение в битката за топ 4 и участието на тима в Шампионската лига. "Артилеристите" вече не държат съдбата в собствените си ръце и ще трябва да спечелят задължително домакинството си на Евертън в последния кръг и да се надяват на грешка от страна на Тотнъм срещу Норич. Затова и наставникът призна, че загубата е трудна за преглъщане.

"Това бе много трудна вечер. Трудно е да преглътнем тази загуба. Нюкасъл заслужаваше да спечели. Те се чувстваха комфортно от първата минута, докато ние не показахме нищо. Бяха по-добри във всяко едно отношение, печелеха дуелите, вторите топки, докато ние не успявахме да задържим топката под наш контрол. Нищо не играхме. Много неща се случиха тази вечер. Наложи се да правя принудителни смени заради контузии, но това не е извинение. Нюкасъл заслужаваше победата още от самото начало. Те бяха много по-добри, докато ние не успяхме да покажем стандарта, който трябваше, за да спечелим този мач. Опитахме да променим някои неща, но не стана по-добре. Надявах се през второто полувреме да стоим по-стабилно, защото знаех какво трябва да направим, но изпълнението на задачите бе лошо и допуснахме твърде леки голове", смята Артета.

Снимки: Gettyimages