Локомотив (София) забрави за напрежението и затвърди елитния си статут с успех над Пирин

Локомотив (София) стигна до минимален успех с 1:0 над Пирин (Благоевград) в мач от 31-вия кръг на efbet Лига. В герой за "железничарите" се превърна Димитър Митков, който отбеляза единственото попадение в срещата в 37-мата минута.

"Червено-черните" бяха по-активният отбор на терена и заслужено се поздравиха с трите точки. По един гол беше отменен и на двата отбора, съответно на Красимир Милошев през първото и на Станислав Костов през второто полувреме.

С днешната победа Локо (Сф) събра актив от 33 точки и изравни "орлетата" на върха в групата. "Железничарите" си бяха гарантирали оставането в елита и през следващия сезон още преди срещата, тъй като Ботев (Враца) и Царско село не се победиха.

Ботев (Враца) и Царско село не намериха пътя към гола за радост на Локо (София)

Гостите от Благоевград вече си бяха осигурили мястото в efbet Лига догодина и старши треньорът Радослав Митревски гласува доверие на играчи, които са получавали по-малко игрово време дотук през кампанията.

15 Локомотив (София) - Пирин

В последния кръг за двата отбора предстоят протоколни мачове, които обаче са от голямо значение за техните противници. Ботев (Враца) и Царско село ще се борят кой ще стигне до участие на бараж за спасение и кой ще изпадне директно.
Пирин приема врачани, а тимът, воден от Иван Колев, ще гостува на "царете".

Двубоят започна равностойно, а в 11-ата минута Преслав Йорданов отправи много хубав удар от далечно разстояние, който профуча на сантиметри от вратата.

Малко след като измина четвърт час игра Октавио опита акробатично изпълнение, което обаче не бе увенчано с успех, тъй като топката не намери целта.

В 30-ата минута Красимир Милошев прати кълбото в противниковата врата, но попадението бе отменено заради засада.

Малко след това вратарят на "орлетата" Марио Кирев сбърка при изнасянето, но Божидар Кацаров не успя да се възползва по най-добрия начин и стреля встрани от вратата.

В 34-ата минута Валентин Николов нанесе коварен изстрел от пряк свободен удар, но този път Кирев внимаваше и изби в корнер.

180 секунди по-късно Мики Орачев центрира по перфектен начин към Димитър Митков, който се извиси в наказателното поле и майсторски с глава насочи топката в мрежата на гостите - 1:0.

Малко след почивката дойде и първият точен удар на сметката на благоевградчани. Даниел Иванов бе в много трудна позиция, но все пак успя да стреля в очертанията на вратата.

В 62-рата минута Станислав Костов засече центриране на Петър Занев и прати топката зад гърба на Александър Любенов, но се оказа, че нападателят на Пирин е бил в положение на засада и резултатът остана непроменен.

Домакините продължаваха да атакуват, но на Марио Кирев не му се налагаше да се намесва.

5 минути преди края на редовното време Локомотив се размина с второ попадение. Фране Чиряк бе оставен непокрит около точката за изпълнение на дузпа, но стреля покрай лявата греда.

В добавеното време на срещата Марио Кирев прояви изключителен рефлекс, след като се разтегна максимално, за да отрази удара на Красимир Милошев отблизо.

ЛОКО (СФ) 1:0 ПИРИН

1:0 Димитър Митков (37)

ЛОКО (СФ): 24. Александър Любенов, 26. Красимир Милошев (К), 6. Пламен Крачунов, 5. Йоргос Кацикас, 4. Мики Орачев, 22. Владимир Семерджиев, 44. Божидар Кацаров, 58. Октавио, 89. Матеус Дуарте, 45. Димитър Митков, 10. Валентин Николов

ПИРИН: 1. Марио Кирев, 19. Вячеслав Велев, 5. Николай Бодуров (К), 3. Петър Занев, 6. Юлиян Попев, 10. Казуки Такахаши, 18. Светослав Дяков, 73. Венцислав Бенгюзов, 26. Иван Тасев, 20. Даниел Иванов, 9. Преслав Йорданов

Снимки: Владимир Иванов