Ботев (Враца) и Царско село не намериха пътя към гола за радост на Локо (София)

Ботев (Враца) и Царско село завършиха наравно 0:0 в двубой от предпоследния 5-и кръг в плейофa за оставане в efbet Лига. По този начин развръзката около това кой ще стигне до участие на бараж за спасение и кой ще изпадне директно остава за последния кръг.

Единственото нещо, което стана ясно след срещата, е, че Локомотив (София) остава в efbet Лига, независимо какъв ще е развоят срещу Пирин, тъй като, един кръг преди края на шампионата, има преднина от 5 точки.

Днес двата отбора предложиха здрава битка на стадион "Христо Ботев", но липсваха положения пред вратите.

Ботев (Враца) запазва предпоследното си място, с равен точков актив с Царско село, но с по-добри показатели в директните двубои.

В последния кръг врачани гостуват на Пирин, а "царете" приемат Локо (София).

Домакините започнаха по-активно, но така и не успяха да създадат реална опасност пред противниковата врата в първия четвърт час игра.

В 18-ата минута Венцислав Христов опита да изненада Красимир Костов с директен далечен удар от фал, но изпрати топката над напречната греда.

17 Ботев (Враца) - Царско село

В средата на първото полувреме Юлиан Ненов получи подаване на левия фланг, справи се с Давиде Витурини и стреля по диагонала, но право в ръцете на Хадим Ндиае.

В края на първата част Реди Каса нанесе изстрел от дистанция, който не затрудни стража на врачани.
Секунди преди почивката Каса предостави чудесно подаване към Седрик Каломбо в наказателното поле, но той се размина на сантиметри от това да засече кълбото в мрежата на противника.

Още в началото на второто полувреме Юлиан Ненов бе близо до това да открие резултата. Офанзивният футболист на "зелените" се оказа на добра стрелкова позиция, но топката профуча на сантиметри от десния страничен стълб.

Двата отбора влязоха в здрава битка след почивката, като липсваха опасни положения пред Краси Костов и Хадим Ндиае.

В 80-ата минута Чавдар Ивайлов стреля много коварно от пряк свободен удар в близост до пеналтерията, но вратарят на "царете" прояви рефлекс и изби в корнер.

5 по-късно Алесандро Копола засече центриране, но изстрелът му с глава бе твърде слаб и не затрудни Костов.
В ответната атака врачани изявиха сериозни претенции за дузпа, след като Чавдар Ивайлов падна в наказателното поле след съприкосновение с Пиер Зебли. Георги Кабаков обаче бе категоричен, че няма основание да посочи бялата точка.

БОТЕВ (ВРАЦА) 0:0 ЦАРСКО СЕЛО

БОТЕВ (ВРАЦА): 76. Красимир Костов, 2. Валери Христов, 22. Диего Фераресо, 3. Луис Фелипе, 77. Мартин Николов, 17. Чавдар Ивайлов, 24. Стефан Гаврилов, 6. Антонио Георгиев, 19. Браян Переа, 94. Юлиан Ненов (К), 28. Красимир Тодоров

ЦАРСКО СЕЛО: 22. Хадим Ндиае, 3. Мартин Кавдански, 4. Валентино Пулиезе, 10. Реди Каса, 15. Пиер Зебли, 16. Алесандро Копола, 19. Лукас Мартинс, 23. Седрик Каломбо, 44. Николай Николаев, 66. Давиде Витурини, 91. Венцислав Христов

Снимки: Борислав Трошев