НЙ Рейнджърс елиминира Питсбърг с гол в продължението

Артьоми Панарин вкара при числено предимство 4:46 след началото на продължението и отборът на Ню Йорк Рейнджърс елиминира Питсбърг с 4:3 в седми мач от първия рунд на плейофите в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Майка Зибанеджад записа гол и две асистенции, а Крис Крейдър и К'Андре Милър също бяха точни за нюйоркчаните, които направиха трети пореден обрат срещу Пенс. Те обърнаха и серията като цяло, след като изоставаха с 1-3 след първите четири мача. Андрю Коп пък записа две асистенции и финалистът за трофея "Везина" Игор Шестьоркин отрази 42 удара.

Рейнджърс получиха пауърплей 2:55 минути след началото на продължението, когато Брок Макгин бе изпратен на пейката за задържане. Късно в двуминутното наказание Панарин получи шайбата на дясната була и стреля покрай Тристан Джари за крайното 4:3 в полза на домакините в "Медисън Скуеър Гардън". Така Рейнджърс се класираха за втория кръг в НХЛ за първи път от 2017 насам, когато бяха елиминирани от Отава Сенатърс.

Следващият съперник на отбора от Ню Йорк е Каролина, който спечели в седем мача срещу Бостън.

Еван Родригес записа гол и асистенция, а Джейк Гюнцел и Дантън Хайнен също се разписаха за Питсбърг, който губи в първия рунд на плейофите за четвърта поредна година.