Брюж отново вдигна титлата в Белгия

Брюж отново завоюва титлата в Белгия. "Черно-сините" си гарантираха златните медали кръг преди края, след като спечелиха с 3:1 гостуването си на Антверп от 5-ия кръг на шампионския плейоф. Така те вече няма как да бъдат изместени от лидерската позиция и ще вдигнат шампионския трофей за трета поредна година.

Домакините поведоха с гол на Фрай в 19-ата минута, но през второто полувреме гостите се развихриха и с попадения на Ванакен в 49-ата, Хендри в 64-тата и Адамян в 66-ата минута изковаха успеха.

Така Брюж събра актив от 49 точки на върха в класирането и има 3 повече от втория Роял Юнион, но дори и да сгреши в последния кръг и да бъде застигнат, Брюж има по-добри показатели в преките двубои. Това означава, че титлата е за "черно-сините", които са шампиони за 18-и път в историята си. Антверп остава на 4-ото място с 33 точки.