Швьонтек не остави шансове на Сабаленка за 27-ата си поредна победа

Водачката в световната ранглиста по тенис при жените Ига Швьонтек постигна 27-ма поредна победа. На полуфиналите на турнира на клей в Рим полякинята победи осмата в света Арина Сабаленка от Беларус с 6:2, 6:1 за час и 16 минути игра.

Швьонтек, която не е губила мач от средата на февруари, имаше огромно превъзходство през целия мач и не остави никакво съмнение в доминацията си. 20-годишната полякиня реализира по три пробива и в двата сета на мача, като само в един от деветте гейма на сервис на Сабаленка не успя да стигне до точка за пробив.

За последно тенисистка е правила 27 поредни победи между 2014 и 2015 година, когато това постига американската легенда в този спорт Серина Уилямс.

Във финала в неделя Швьонтек ще защитава титлата си в Рим срещу победителката от втория полуфинал. В него съпернички са тунизийката Онс Жабер и рускинята Дария Касаткина. Наградният фонд на турнира в Рим е малко над 2,5 милиона долара.