Флорида победи Вашингтон след продължение и елиминира столичаните от плейофите на НХЛ

Картър Верхеги вкара 2:46 минути след началото на продължението и Флорида елиминира Вашингтон в първия рунд на плейофите в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) след победа с 4:3. Пантърс затвориха серията в шест мача и се класираха за втория кръг за първи път от 1996 насам, когато стигнаха до финала за купа "Стенли".

Флорида ще има домакинско предимство в следващата серия, в която ще се изправи срещу Тампа Бей или Торонто.

Флорида водеше в голяма част от последната третина, но в самия край Густав Форслинг препъна Никлас Бекстрьом за наказание, довело до изравнителен гол за Вашингтон. Той падна само шест секунди след началото на пауърплея, когато ветеранът Ти Джей Оши вкара за 3:3 и изпрати над 18 хиляди души в залата в екстаз. Въодушевлението в столицата на САЩ обаче не продължи дълго, тъй като скоро след това Верхеги се разписа за окончателната победа на Пантърс.

Клод Жиру и капитанът Александър Барков вкараха по една шайба за Флорида в третата част, а Райън Ломберг бе точен след 2:29 игра и изравни след първото попадение на Капс, дело на Ник Дауд. Бекстрьом също се разписа за Вашингтон.

Крис Крайдър вкара от далечно разстояние само 1:28 преди края на редовното време и НЙ Рейнджърс победи с 5:3 Питсбърг, изравнявайки серията между двата отбора след шест мача. Решаващият седми е в неделя в "Медисън Скуеър Гардън" в Ню Йорк.

Това бе второ попадение в мача за Крайдър и четвърто в серията, а Андрю Коп добави още една шайба на празна мрежа. Майкa Зибанеджад пък се разписа на два пъти за Рейнджърс и направи две асистенции, докато Игор Шестьоркин спря 31 удара на вратата на нюйоркчаните. Брайън Ръст, Евгени Малкин и Джеф Картър бяха точни за Пенс, които играха без контузения си капитан Сидни Кросби. Той е под въпрос и за последната среща.

Миро Хескинен пък вкара победен гол във втората третина и Далас се наложи с 4:2 срещу Калгари в третия мач от петък вечер. Старс изравниха серията на 3:3 и ще гостуват на Флеймс в последния седми двубой.