Лутън и Хъдърсфийлд оставиха всичко за реванша

Лутън и Хъдърсфийлд завършиха 1:1 в първи полуфинален плейоф в Чемпиъншип. Двата тима си размениха по един бърз гол в началото, но след това мачът не предложи почти никакви интересни моменти и всичко ще се реши в реванша на 16 май.

Гостите, които приключиха редовния сезон със серия от 4 победи, излязоха напред още в 12-ата минута. Точен беше националът на Люксембург Данел Синани след пас на Хари Тофоло. Вина за попадението имаше и стражът на Лутън Мат Инграм, който позволи топката да влезе в близкия ъгъл на вратата му.

Въпреки лошото начало, "шапкарите" не се стъписаха. Те бяха по-добрият отбор до почивката и заслужено стигнаха до изравняване в 30-ата минута, когато Кал Нейсмит центрира от статично положение, а Сони Брадли подложи крак и направи безпомощен вратаря на Хъдърсфийлд Лий Никълс.

След почивката "териерите" взеха инициативата, а Лутън се прибра в половината си и разчиташе на епизодични контри. Никой от съперниците не искаше да рискува, а малкото удари към вратите бяха неточни. Хъдърсфийлд стигна до поредица от корнери в края, но нито един от тях не донесе голова опасност за Инграм.

Снимки: Gettyimages