100 години ски спорт в България

Съндърланд остава в борбата за Чемпиъншип след късна драма на "Хилсбъро"

Съндърланд се класира за финлния бараж за влизане в Чемпиъншип, след като се добра до драматично равенство 1:1 в реванша с Шефилд Уензди. "Черните котки" стигнаха до ремито с гол в добавеното време и така с общ резултат 2:1 от двата мача направиха крачка напред към завръщането си във втория ешелон на английски футбол.

Съндърланд бе спечелил първата среща с 1:0 и това означаваше, че домакините на "Хилсбъро" се нуждаеха от задължителен успех тази вечер, за да продължат напред. Те успяха да поведат в резултата в 74-ата минута с попадение на Лий Грегъри и изравниха общия резултат от двата мача.

Така срещата отиваше към продължения, но драмата настъпи в добавеното време. В 93-ата минута Патрик Робъртс порази вратата на Бейли Пийкок-Фаръл и смълча трибуните, правейки резултата 1:1.

Така Съндърланд си осигури място на финалния бараж, където негов съперник ще бъде отбора на Уикъмб Уондърърс, който в другия 1/2-финален плейоф елиминира МК Донс.