Бадоса отпадна в третия кръг в Рим

Третата в световната ранглиста Паула Бадоса отпадна в третия кръг на силния турнир по тенис на червени кортове в Рим с награден фонд 2,53 милиона евро.
Дебютиращата в надпреварата испанка, поставената под номер 2 в схемата, загуби от рускинята Даря Касаткина с 4:6, 4:6 за 106 минути.

Касаткина, 23-а в световната ранглиста, преодоля дефицит от 2:4 гейма в първия сет и реализира обрат, за да запише третата си победа за сезона над състезателка от топ 10 на класацията на WТА. Тя за първи път достигна до четвъртфиналите в италианската столица.

"Чувствам, че нивото ми на игра се покачва с всеки изминал мач. Доволна съм от показаното срещу Паула и се надявам да продължа в същия дух", коментира рускинята, която спечели за шести път в последните си осем мача срещу тенисистка от първите пет на световната ранглиста.

Следващата й съперничка ще бъде Джил Тайхман от Швейцария.

Четвъртата в света и в схемата Мария Сакари (Гърция) също продължава напред след успех с 6:4, 7:5 срещу Кори Гоф (САЩ). На четвъртфиналите Сакари ще се опита да спре победната серия на тунизийката Онс Жабюр.

Номер 9 Жабюр, който спечели турнира в Мадрид през миналата седмица, постигна девети пореден успех след 6:3, 6:2 над Юлия Путинцева (Казахстан) за само 61 минути.

Аманда Анисимова (САЩ) достигна до четвъртфиналите на втори пореден турнир от сериите WТА 1000, след като елиминира седмата в схемата своя сънародничка  Даниел Колинс с 6:2, 6:2 за по-малко от час.

20-годишната Анисимова, която беше сред осемте най-добри и в Мадрид преди седмица, реализира пет пробива срещу деветата в света Колинс, която допусна цели 24 непредизвикани грешки, шест от които двойни.

Така тя записа шеста победа над състезателка от топ 10, а за място на полуфиналите ще се изправи срещу Арина Сабаленка (Беларус).