Тарасенко с хеттрик за победа на Сейнт Луис

Владимир Тарасенко реализира хеттрик за Сейнт Луис при успеха с 5:2 в петия мач от серията в Западната конференция срещу Минесота. По този начин той помогна на тима си да поведе с 3:2 победи в серията от първия кръг на елиминациите в НХЛ.

Руснакът наниза три шайби поред в третия период, оформяйки натурален хеттрик. Първите два гола паднаха в самото начало на частта, само в рамките на 1 минута и 28 секунди.

Мач с 3 шайби за него стана втори в кариерата му в плейофите за Купата "Стенли", като предишния път негова жертва пак стана Минесота, но преди седем сезона – през 2015-а година. И по този начин той изравни клубния рекорд с по два хеттрика в плейофите, както са го направили Франк Сен-Марсел и Джейдън Шварц.

Кирил Капризов вкара двата гола за Минесота, а Кевин Фиала се отличи с две асистенции.

Сейнт Луис, който е номер 3 в решетката на плейофите на Запад, смени вратаря и Джордан Бинингтън спаси днес 30 изстрела към мрежата си. Бинингтън застана в четвъртия мач под рамката вместо Виле Хусо и откакто пази той, отборът постигна две победи в два мача. Колегата му на другата врата Марк-Андре Фльори отрази 27 изстрела.

Райън О’Райли даде преднина на Блус само след 4:53 минути игра, като направи добавка при отбита шайба в численото превъзходство. В 13:15 минута обаче също с човек повече Минесота изравни чрез Капризов, а само след 4 минути пак той направи пълен обрат. Във втората третина Брандън Саад възстанови равенството 2:2, за да дойде времето на Тарасенко с хеттрика му в третата част.