Онс Жабюр стартира с победа в Рим, контузия спря Ема Радукану

Шампионката от Мадрид Онс Жабюр (Тунис) се класира за втория кръг на силния турнир по тенис за жени на червени кортове в италианската столица Рим с награден фонд 2.5 милиона евро.

Деветата поставена Жабюр победи Сорана Кърстя (Румъния) с 6:0, 7:6(1). Тунизийката не загуби гейм в първия сет и поведе с 5:2 във втората част. След това румънката взе четири поредни гейма и изравни, но в тайбрека Жабюр доминираше и след 7:1 затвори мача.

Следващата съперничка на Жабюр ще бъде Айла Томлянович от Австралия.

В двубой между две от последните три шампионки на Откритото първенство на САЩ Бианка Андрееску (Канада) се класира за втория кръг, след като Ема Радукану (Великобритания) се отказа във втория сет поради контузия на кръста.

Канадката поведе с 6:2, 2:1, след което британката обяви, че не може да продължи мача заради травмата, която я измъчва в последните седмици.

Андрееску спечели титлата на турнира от Големия шлем в Ню Йорк през 2019 година, а Ръдукану триумфира през 2021-а.

Британката поиска медицинско прекъсване, след като губеше с 2:5 в първия сет, а след още четири гейма се отказа.

"Мислех, че може би като си взема един-два почивни дни, просто болката ще изчезне, защото много от другите дребни проблеми, които съм имала, са изчезнали след два почивни дни. Но този път не се получи", каза Ръдукану.

Американката Лорън Дейвис елиминира 11-а поставена Елена Остапенко (Латвия) с 6:2, 6:3, а номер 13 Джесика Пегула (САЩ) победи Людмила Самсонова (Русия) с 4:6, 6:3, 6:4.