Феликс Оже-Алиасим и Яник Синер продължават напред в Рим, Рубльов отпадна

Канадецът Феликс Оже-Алиасим победи Алехандро Давидович Фокина с 4:6, 7:6 (2), 6:2 на турнира Мастърс 1000 в Рим с награден фонд 5 415 410 евро. Мачът между двамата на червения корт продължи близо 3 часа.

Оже-Алиасим загуби първия сет и трябваше да спасява мача в тайбрека на втория, където обаче показа хладнокръвие и се наложи със 7:2. В третия сет световният номер 9 направи три пробива срещу един на съперника си и си осигури участие в следващия кръг на турнира.

Яник Синер от Италия се наложи много по-лесно над испанеца Педро Мартинес с 6:4, 6:3 в мач, продължил 1:25 часа. Синер направи три пробива в точните моменти и през цялото време държеше инициативата с по-добрия си сервис и с успешните ретури.

Сърбинът Филип Крайнович изненадващо се наложи с лекота над Андрей Рубльов с 6:2, 6:4 в двубой, който задържа двамата на корта по-малко от час и 10 минути. Крайнович поведе с 4:0 в първия сет, за да го затвори при 6:2. Във втория сет му бе нужен само един пробив, за да поведе с 3:1 и да поддържа разликата, като се наложи в крайна сметка с 6:4.

И другият канадец продължи към осминафиналите на турнира. Денис Шаповалов победи грузинеца Николос Башилашвили с 6:4, 7:6 (5) за около час и половина игра на корта. Шаповалов направи 7 аса и само един пробив, който му бе достатъчен за крайния успех.

В последния мач от деня Каспер Рууд от Норвегия надигра нидерландеца Ботик ван дер Зандшулп с 6:7 (4), 6:2, 6:4 в мач, продължил 2:15 часа. На осминафиналите той ще очаква победителя от двубоя между Давид Гофен и Дженсън Брууксби.