Александър Лазаров се класира за втория кръг на "Чалънджър" в Казахстан

Българският национал Александър Лазаров на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в Шимкент (Казахстан) с награден фонд 53120 долара. Лазаров надделя над руснака Ян Бондаревский с 4:6, 7:6(5), 7:5 след 2:47 часа игра в срещата между двамата квалификанти.

22-годишният левичар Бондаревский дръпна с 3:1 гейма и задържа аванса си до края на първия сет. Във втората част той на два пъти повеждаше с пробив, но в крайна сметка си стигна до тайбрек. В него Лазаров изоставаше с минибрейк при 4:5 точки, но с три поредни разигравания реализира обрат и изравни резултата. 24-годишният софиянец поведе с 3:1 в решаващия третия сет, а при 5:4 сервираше за победата, но пропусна два мачбола и позволи на съперника да изравни.

Веднага след това той отново проби и при втория си опит успя да затвори двубоя при подаването си. Така той си осигури 860 долара и 11 точки за световната ранглиста, в която заема 406-ото място.