Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Колорадо записа четвърта победа над Нешвил и продължава във втория кръг на плейофите

Кейл Макар и Андре Бураковски завършиха с по гол и две асистенции, а  Колорадо Авеланж победи Нешвил Предаторс с 5:3. Така тимът записа четвърта поредна победа и елиминира своя противник в първия кръг на плейофите в НХЛ.

Колорадо имаше най-добрите показатели в Западната конференция през редовния сезон стана първият отбор, който се класира във втория кръг.

Нейтън Маккинън отбеляза гол на празна врата за Колорадо, а Джей Ти Компер имаше две асистенции. Вратарят на Авеланж Павел Франкуз спря 28 от 31 удара. Той получи шанс за изява на мястото на Дарси Куемпер, който получи контузия на окото в игра номер 3.

Сидни Кросби отбеляза гол и даде две асистенции, за да достигне границата от 200 точки в кариерата си в плейофите и поведе домакина Питсбърг до категоричен успех със 7:2 над Ню Йорк Рейнджърс. Така вече „пингвините“ имат аванс от 3:1 победи в първи кръг на елиминациите в Източната конференция. Джейк Гюнцел добави гол и асистенцияза Питсбърг, които отбелязаха пет пъти във втория период. Майк Матисън, Марк Фридман, Дантън Хайнен, Джеф Картър и Евгени Малкин бяха точни, а Крис Летанг направи две асистенции. Вратарят Луис Доминг направи 22 спасявания. Алексис Лафрениер и Адам Фокс се разписаха за Рейнджърс. Вратарят на Ню Йорк Игор Шестеркин допусна 6 гола при 30 удара и бе заменен от стража с български корени Александър Георгиев, който отрази 10 от 11 изстрела.

Картър Верхаге  отбеляза втория си гол в мача 4:57 след старта на продължението, като така донесе успех на Флорида с 3:2 при визитата на Вашингтон. Резултатът в серията вече е изравнен до 2:2 победи. Сам Рейнхарт отбеляза другия гол на Флорида, а Аарон Екблад направи две асистенции. Вратарят на Флорида Сергей Бобровски се отчете с 14 спасявания.

Джони Годро отбеляза гол от дузпа и направи асистенция, а Калгари се наложи с 4:1 като гост над Далас.  По този начин серията от първия кръг на плейофите в Западната конференция бе изравнена до 2:2 победи.