Септември (София) взе нужното от Спортист (Своге) и се завърна в efbet Лига!

Септември (София) се завърна в efbet Лига! През следващия сезон столичани ще играят в най-високото ниво на българския футбол.

Това стана ясно, след като отборът, воден от Славко Матич, завърши наравно 1:1 със Спортист (Своге) в мач от 36-ия кръг на Втора лига. Само една точка беше необходима на Септември, за да си гарантира участие в елита догодина.
По този начин тимът няма как да бъде изместен от първите три места, даващи право на директна промоция, и отново се завръща в efbet Лига, където за последно игра през сезон 2018/2019 г.

Атанас Кабов реализира попадението за столичани в 67-ата минута, а преди това Кирил Янакиев (54) бе дал предимство на "шоколадите".

С равенството днес гостите прекъснаха впечатляващата си серия от 7 поредни шампионатни победи. За Спортист двубоят бе без значение, тъй като отборът си осигури оставане във Втора лига и няма опасност да изпадне.

Тимът на Борислав Кьосев заема 10-о място във временното класиране. Септември е първи с актив от 69 точки, но и с мач повече от втория Спартак (Варна).

Гостите бяха много близо до това да открият резултата в 5-ата минута. Марио Илиевски засече с глава центриране от корнер, но Стефано Кунчев парира удара. Кълбото попадна в краката на Кристиян Пешов, но и неговият удар бе отразен от стража на Спортист.

Малко по-късно Ариф Ферадов направи добър пробив по десния фланг, но играчът на "шоколадите" не разгърна нападението по най-добрия начин и топката се озова в ръцете на Димитър Шейтанов.

Столичани продължаваха да владеят инициативата и в следващите минути, но без да стигнат до нова опасност пред противниковата врата.

В 36-ата минута пред домакините се откри най-чистото голово положение до момента. Ариф Ферадов се откъсна очи в очи с Шейтанов, но стражът се отличи със страхотна намеса и предотврати сигурно попадение.

Само 60 секунди след почивката Мартин Ачков се озова на добра стрелкова позиция, но ударът му попадна право в ръцете на Стефано Кунчев.

В 54-ата минута домакините излязоха напред в резултата. Стефан Стефанов получи перфектно подаване отляво, навлезе в наказателното поле и центрира към Георги Николов. Шейтанов обаче докосна топката и я прати право на пътя на Кирил Янакиев, който нямаше как да сбърка на празна врата.

В 67-ата Атанас Кабов бе изведен очи в очи с противниковия страж и хладнокръвно пусна кълбото покрай него - 1:1.

СПОРТИСТ 1:1 СЕПТЕМВРИ

1:0 Кирил Янакиев (54)
1:1 Атанас Кабов (67)

СПОРТИСТ: 1. Стефано Кунчев, 7. Мартин Сандов, 3. Борислав Христов (К), 5. Сами Пилер, 88. Владимир Сиромахов, 21. Ивайло Михайлов, 6. Стефан Стефанов, 22. Аюб Тазути, 16. Ариф Ферадов, 17. Галин Ташев, 15. Георги Николов

СЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров (К), 8. Александър Тодоров, 22. Асен Георгиев, 6. Атанас Кабов, 4. Иван Арсов, 18. Красиан Колев, 16. Кристиян Пешов, 14. Марио Илиевски, 11. Мартин Ачков,  17. Симеон Александров