Мила Янакиева от Левски Триадица спечели титлата в многобоя на турнир в Белград

Мила Янакиева от клуб Левски Триадица спечели титлата в многобоя и общо четири медала в 16-ото издание на международния турнир по художествена гимнастика "Ритъм къп", който се проведе през уикенда в сръбската столица Белград. Тя взе златото със сбор от 110.250 точки, стана първа на обръч с 29.950 точки, втора на бухалки с 28.200, трета на лента с 25.950 и пета на топка 26.150 точки. Съотборничката й в националния отбор жени (разширен състав) Христина Първанова се класира на четвърто място в многобоя със 104.650 точки и остана четвърта на обръч и бухалки с оценки от по 27.450 точки. Алина Коломиец от Левски Триадица остана извън официалното класиране, тъй като по регламент участват по две състезателки от държава.

В турнира "Ритъм къп" България участва с гимнастички от клубовете Левски Триадица, ЦСКА и Левски. За Левски Триадица съдия беше олимпийската шампионка с ансамбъла на България Лаура Траатс. Това беше нейно първо състезание като международен съдия. За клуб ЦСКА рефер беше Виктория Данова.

Виктория Пенева от клуб Импала (Стара Загора) спечели титлата в многобоя при жените на турнира по художествена гимнастика "Нови звезди"

В турнира участваха грации от Италия, САЩ, Унгария, Република Корея, Турция, Мексико, Словения, Сърбия, Румъния, Швейцария, Молдова, България, Полша, Армения, Белгия, Великобритания, Сан Марино, Чехия, Черна гора, Хърватия, Израел, Люксембург.

При девойките старша възраст София Павлова от Левски Триадица зае седмо място на лента с 26.000, а Ема Младенова от ЦСКА се класира пета на топка с 27.050 точки.

При родените през 2007-а Младенова е четвърта в многобоя, трета на топка, шеста на обръч и седма на бухалки.

Илиана Раева откри първото издание на турнира ”Нови звезди"

При девойките родени през 2011 година Сияна Петрова от ЦСКА е с шеста по сила оценка на лента, а Мариана Сартори също от ЦСКА е 13-а на бухалки и 20-а на топка.

При девойките младша възраст до 10 години Радина Стоянова от клуб Левски е шампион в многобоя със сбор от 43.100 точки. Малките играха по два уреда, а тя има златни медали на без уред с 20.550 и на обръч с 20.850 точки.

Също при девойки младша възраст Любомира Левичарска от ЦСКА е девета в многобоя и шеста на обръч.

Снимка: Анна Недкова, БФХГ