Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Виктория Пенева от клуб Импала (Стара Загора) спечели титлата в многобоя при жените на турнира по художествена гимнастика "Нови звезди"

Виктория Пенева от клуб Импала (Стара Загора) спечели титлата в многобоя при жените, категория А в първото издание на международния и републикански турнир по художествена гимнастика "Нови звезди", организиран от БХГ "Биляна". Надпреварата се провежда в зала "София".

В двата ди на турнира ансамбълът на България за жени изигра демонстративно съчетанията си с пет обръча и с две топки/три ленти.

Виктория Пенева събра сбор от 49.750 точки, след като получи оценки 25.850 на обръч и 23.900 на бухалки.

Втора е Александра Александрова от Левски-Триадица с 49.750 точки, а трета е Преслава Петкова от Илиана с 47.050 точки.

В международното класиране при жените шампионка в многобоя стана Лена Прастало (Партизан, Сърбия) със сбор от 40.000 точки, а бронзовото отличие взе Рада Куатли (ЦСКА) с 31.050 точки. Куатли стана втора на бухалки и трета на топка.

Във втория ден на състезанието днес се проведе надпреварата при ансамблите, в която участваха над 40 отбора. При жените (4-6 гимнастички) с обръчи шампион е Илиана със 17.084 точки, а при жените (2-3 гимнастички) победител е Велбъжд със 17.600 точки.

При девойки старша възраст (4-6 гимнастички) с топки призовата тройка Левски-Триадица първи отбор със 17.733 точки, Илиана със 17.667 и Виктори (София) със 17.350. В същата възраст, но в състав 2-3 гимнастички обръч и топка златото взе Алегро първи отбор с 18.100 точки.

Турнирът "Нови звезди" е с благотворителен характер. Събрани бяха средства за лечението на 9-годишния Алекс, който страда от тежка форма на аутизъм.