1 точка дели Марсилия от класиране в ШЛ

Марсилия се наложи над Лориен като гост с 3:0 и сложи край на серията си от три мача без победа във всички турнири. С успеха тимът се върна на второ място във френската Лига 1 и му трябва само точка в следващите два мача, за да си гарантира място в Шампионската лига. Лориен пък остава в зоната на застрашените от изпадане отбори.

Марсилия игра без контузените Димитри Пайе и Аркадиуш Милик, а след половин час травма получи и Седрик Бакамбу. Въпреки това южняците откриха резултата в 39-ата минута чрез Амаду Диенг. В началото на втората част Матео Гендузи направи аванса на тима от “Велодром” комфортен, а Жерсон оформи крайното 3:0 след 67 минути игра.

Днешният двубой дойде само няколко дни, след като тимът на Хорхе Сампаоли направи 0:0 у дома срещу Фейенорд и не успя да се класира на финала в Лигата на конференциите.