Фейенорд издържа срещу Марсилия и е на финал срещу Рома

Фейенорд се класира за финала на Лигата на конференциите. Нидерланският клуб завърши 0:0 с Марсилия като гост в реванша от полуфиналите и след победа с 3:2 в първата среща елиминира именития си съперник. На финала в Тирана на 25 май тимът от Ротердам ще се изправи в спор за трофея срещу Рома, след като италианският отбор се справи с Лестър

За Фейенорд това ще бъде четвърти финал в европейските клубни турнири, ако не броим загубения с 1:3 от Реал Мадрид през 2002 година мач за Суперкупата на Европа и спечелването на Междуконтиненталната купа през 1970 година. През същата година ротердамци стават клубни шампиони на Европа, а през 1974 и 2002 триумфират в турнира за Купата на УЕФА (който вече се нарича Лига Европа - б.р.).

Димитри Пайе и полският нападател Аркадиуш Милик пропуснаха най-добрите възможности за гол, открили се пред френския гранд през първата част. Пайе стреля в аут, а Милик прати топката в ръцете на вратаря с глава. Гуус Тил пък бе близо до гол за Фейенорд през първото полувреме.

Резервата Пол Лирола пък направи пропуск за Марсилия около четвърт час преди края и така в крайна сметка французите трябваше да преклонят глава пред нидерландския си противник.