Вихрен с трета поредна победа в Югозападната Трета лига

Отборът на Вихрен победи с 2:0 дубъла на Хебър в среща от 33-ия кръг на Югозападната Трета лига. Това бе трета поредна победа за възпитаниците на Емил Велев.

Домакините започнаха вихрено мача. Само след пет митути игра Александър Якимов засече с глава центриране от фаул ,но ударът от два метра мина на сантиметри от страничната греда. След още пет Якимов се реваншира за пропуска си и откри резултата. След центриране от корнер той отблизо вкара в мрежата на Диян Димов.

Попадението успокои домакините ,които контролираха играта до края на полувремето и закономерно в 39-тата чминута Яни Тусонджиев вкара и втори гол.

Домакините започнаха силно и втората част. В 47-та минута Александър Мицев със страхотен удар нацели страничната греда. До края на срещата санданчани пропуснаха и още няколко добри ситуации. Гостите от Пазарджик удариха греда 15 минути преди края на срещата.

В последните секунди Джеймс Лима от Хебър получи червен картон. В мача трябва да се отбележи и безупречното съдийство на Димитър Буров. Със сигурност нито един от двата отбора има от какво да се оплаче от реферите в този двубой.

Със спечелените три точки Вихрен е на 17-то място и вече има в актива си 37 точки,с 6 повече от дубъла на Хебър ,който е 18-ти. Тимът от Сандански има и мач-малко - отложената среща със Сливнишки герой в Сливница.