Джокович прелетя към полуфиналите в Мадрид

Световният №1 Новак Джокович продължава похода си към четвърта титла от турнира от сериите “Мастърс” в Мадрид на червено. Сърбинът се класира за седми път за полуфиналите на надпреварата в испанската столица, след като надделя над Хуберт Хуркач с 6:3, 6:4 за 81 минути в първия четвъртфинал за деня.

Така Ноле стана първият полуфиналист в турнира и вече чака победителя от сблъсъка между двамата местни любимци Рафаел Надал и Карлос Алкарас.

Джокович бе изключитело стабилен в днешния си мач срещу своя съперник, като в хода на мача нито веднъж не се наложи да спасява точка за пробив. Лидерът в световната ранглиста записа чудесно начало на двубоя, пробивайки още първото подаване на Хуркач, като до края на първия сет затвърди доминацията си на сервис и го спечели с 6:3.

Полякът допусна твърде голям брой непредизвикани грешки от основната линия, като той изостана с брейк дефицит и във втория сет при 3:2 в полза на Джокович. Сърбинът отново не даде шанс на световния №14 и въпреки че изпусна два мачбола при 5:3, след това затвори мача по убедителен начин на свой сервис за крайното 6:3, 6:4.