Рейнджърс изхвърли РБ (Лайпциг) и ще играе на финал в Лига Европа

Шотландският Рейнджърс продължи със сензационното си представяне и след триумф с 3:1 над РБ (Лайпциг) и общо 3:2 в общия резултат се класира за финала в Лига Европа. Попаденията за тима на Джовани ван Бронкхорст бяха дело на капитана Джеймс Таверние (19’), Глен Камара (24’) и Джон Лундстрам (81’), а единственият гол за германския тим бе дело на Кристофър Нкунку (71’).

Двубоят започна с много активни действия и на двата тима, които явно искаха да вземат ранна преднина. Първото добро положение дойде на сметката на домакините след малко повече от пет минути, когато Райън Джак стреля опасно, но Петер Гулачи спаси.

Шотландският тим успя да вкара първото попадение в двубоя преди да са изтекли 20 минути. Глен Камара свърши добра работа на левия фланг, пусна към Райън Кент, който напредна и влезе в наказателното поле, а пасът му намери Джеймс Таверние, който откри за 1:0.

Футболистите на Джовани ван Бронкхорст отбелязаха втори гол в 24-ата минута след нов добър пробив отдясно, топката бе пратена към Глен Камара на границата на наказателното поле, а той с хубав удар в десния ъгъл направи 2:0. Само няколко минути по-късно те можеха да вкарат и трето попадение, но Джо Арибо не успя да намери добре топката само няколко метра пред голлинията.

Гостите от Германия се опитаха да променят случващото се на терена и също осъществиха няколко опасни атаки, а в 38-ата минута Вили Орбан бе близо до попадение след корнер.

Нещата не се промениха драстично и в началото на второто полувреме, когато отново играчите на Рейнджърс бяха много по-активни и създадоха нови положения пред вратата на Петер Гулачи. Те действаха основно по крилата, но липсваше точно последно подаване, което да доведе до точен завършващ удар.

На терена на мястото на Дани Олмо се появи и Доминик Собослай в желанието на Доменико Тедеско да освежи действията на своя тим в атака. Това доведе до известна активизация от страна на германския тим, но шотландският тим добре успяваше да затваря празните пространства.

Играчите на РБ (Лайпциг) пропуснаха страхотно положение в 70-ата минута, когато Конрад Лаймер се оказа в отлична позиция, но не успя да отбележи. Това обаче се случи само минута по-късно, когато Анхелиньо направи отлично центриране и там Нкунку с едно докосване преодоля Алан Макгрегър за 2:1 и по този начин изравни общия резултат в двубоя.

Малко след своя гол германският тим можеше да отбележи и второ попадение, но с топката се размина Собослай.

Рейнджърс отбеляза трето попадение в 81-ата минута, когато Петър Голачи напълно загуби ориентация след едно центриране на Райън Кент, топката бе изчистена със сетни усилия от Йошко Гвардиол, но топката попадна на крака на Джон Лундстрам, който я прати в мрежата за 3:1.

Играчите на РБ (Лайпциг) опитаха да променят нещо до края на редовното време, но така и не успяха да достигнат до попадение. По този начин шотландският Рейнджърс се класира за финала в Лига Европа, където на 18 май в Севиля ще се изправи срещу Айнтрахт (Франкфурт).

Снимки: Gettyimages