Отборът на Краев е на финал за Купата на Дания

Мидтиланд е първият финалист в турнира за Купата на Дания през настоящия сезон. "Вълците" спечелиха с 3:1 реванша с Вайле от 1/2-финала на турнира и така си гарантираха място в двубоя за трофея с общ резултат 4:1 от двата мача. Българинът Божидар Краев не бе включен в групата за този двубой.

Гостите първи откриха резултата в 22-ата минута с гол на бившия защитник на ЦСКА - София Раул Албентоса. Жуниор Брумадо обаче възстанови равенството в 42-ата минута, а рез второто полувреме домакините направиха и пълен обрат с попадения на Андерс Дрейер в 73-ата и Ерик Святченко в 80-ата минута.

Така Мидтилад се класира на финала за пръв път от 2019 година, когато спечели и единствения си трофей в този турнир. Съперникът на "Вълците" ще бъде определен в другия полуфинал утре, в който Одензе води с 2:1 след първия сблъсък със Сьондерийске.