Фиорентина и Кръстев отново вдигнаха Купата на Италия

Отборът на Фиорентина до 19 години отново спечели Купата на Италия Примавера. На финала "виолетовите" победиха драматично Аталанта с 1:0. Така тимът продължи хегемонията си в турнира и вдигна трофея за четвърта поредна година и общо за седми път в историята си, като само Торино има повече трофеи - 8.

Българският халф на тима от Флоренция Димо Кръстев взе участие в мача, като бе използван в ролята на защитник и прекара на терена пълни 90 минути. Другият ни сънародник Иван Андонов не бе в групата, тъй като още не е възстановен от контузия.

Победата на Фиорентина дойде чак в добавеното време. Тогава тимът организира контраатака, топката бе пратена в предни позиции към Ди Стефано, той отправи удар, който бе спасен от вратаря, но кълбото се озова в Корадини, който с помощта на рикошет успя да намери незащитения ъгъл на вратата и да отбележи победния гол за своя тим.

Треньорът Албирто Акуилани похвали специално Кръстев за представянето му в мача: "Той е силен футболист, който продължава да подобрява поведението си на терена и днес се справи безупречно".