39-годишен вратар е номер едно в Шотландия

На 39-годишна възраст, вратарят Крейг Гордън беше избран за играч на годината в Шотландия за рекорден трети път. Играчът на Хартс беше избран отново в гласуването на журналистите, след като преди 16 години за първи път спечели наградата в предишния си период с клуба от Единбург.

Гордън е национал на Шотландия и запази пет „сухи мрежи“ в шест мача от квалификациите за Световното първенство, за да помогне на родината си да участва в плейофите за място в Катар. Шотландците приемат Украйна на 1 юни, а победителят играе с Уелс четири дни по-късно. Той е капитан на Хартс и изведе тима си до третото място в Премиършип, което дава право на участие н квалификацията за плейофния кръг на Лига Европа през следващия сезон, както и до финала за Купата на Шотландия, където ще се срещне с Рейнджърс на 21 май.

Гордън изпусна два пълни сезона поради сериозни наранявания на коляното преди десетилетие и спечели втората си награда за играч на годината през 2015 г., когато играе за Селтик. Той спечели вота на футболните журналисти пред Калъм Макгрегър и Камерън Картър-Викърс от Селтик, както и Джеймс Таверние от Глазгоу Рейнджърс. Наградата е връчена за първи път през 1965 г.

Снимки: Gettyimages