Тедеско: За съжаление класирането ни за ШЛ вече не е в нашите ръце

Старши треньорът на РБ Лайпциг Доменико Тедеско заяви, че отборът му не е показал правилната настройка при загубата с 1:3 при гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от 32-ия кръг на Бундеслигата. РБ Лайпциг заема петата позиция във временното класиране с 54 точки, изоставайки на една от четвъртия Фрайбург, който държи последното място, даващо право на участие в Шампионската лига през следващия сезон. Тедеско направи пет промени в състава в навечерието на реванша от полуфиналите на Лига Европа срещу Рейнджърс. В първия мач германският тим победи с 1:0.

“През първото полувреме не показахме нищо от необходимото, за да спечелим такъв мач - и във физическо, и в психологическо отношение. Остават ни още два мача. Ще опитаме да спечелим и двата. За съжаление класирането ни за Шампионската лига вече не е в нашите ръце. Ще видим как ще се развият нещата до края на сезона“, коментира Доменико Тедеско пред агенция "Ройтерс".

Отборът на РБ Лайпциг има домакинство на Аугсбург на 8 май и гостуване на Арминия (Билефелд) на 14 май.