Райо Валекано и Реал Сосиедад поделиха точките

Райо Валекано и Реал Сосиедад завършиха наравно 1:1 в мач от 34-ия кръг на испанското първенство. Попаденията в срещата бяха дело на Александър Сьорлот за гостите и Радамел Фалкао за гостите. Интересното в случая е също така, че това бе третия пореден мач в Ла Лига за деня, който завършва при този резултат.

Първото добро положение в срещата дойде на сметката на играчите на Иманол Алгуасил в 12-ата минута, когато Кристиан Порту бе изведен в отлична позиция в наказателното поле, но Столе Димитриевски спаси. Реал Сосиедад откри резултата малко след като бе изтекъл половин час игра, когато Александър Сьорлот успя да се справи с много агресия с двама бранители и след това пласира много точен удар с левия крак в долния ъгъл на вратата за 1:0. След попадението домакините вдигнаха оборотите и на няколко пъти отправиха много опасни удара по посока на вратата на Алекс Ремиро, но вратарят се намесваше добре и спаси.

Реал Сосиедад бе близо до втори гол само две минути след началото на втората част, но стражът на домакините спаси удара на Микел Мерино. В 64-ата минута домакините също отправиха своето предизвикателство, когато Оскар Трехо стреля много опасно, но Алекс Ремиро се намеси качествено и отрази. Те достигнаха до изравнително попадение в 77-ата минута, когато появилия се само няколко минути преди това Фалкао се оказа на правилното място в наказателното поле, за да довкара избит от вратаря удар на Алваро Гарсия за 1:1.

С тази точка Реал Сосиедад събра 56 точки и заема 6-ото място в класирането, а техният противник в днешния ден Райо Валекано е на 11-ата позиция с 41-а.

Снимки: Gettyimages