Тотнъм прекъсна головата суша и срази Лестър след страхотен мач на Сон

Тотнъм победи полуфиналиста в Лигата на конференциите Лестър с 3:1 в Лондон в среща от 35-ия кръг на Премиър лийг. Мачът бе под №100 за италианския мениджър на Тотнъм Антонио Конте във Висшата английска лига. “Шпорите” пък най-сетне реализираха попадения, след като в продължение на 220 минути нямаха точен удар в противниковите врати.

Головете за Тотнъм вкараха звездите Хари Кейн (’22) и Хюн-Мин Сон (’60, ’79), като кореецът бе точен на два пъти. За “лисиците” пък "се разписа" Келечи Ихеаначо в първата минута на добавеното време.

След тази победа Тотнъм е четвърти в класирането с 61 точки. С точка по-малко е Арсенал, който тази вечер играе с Уест Хам, а на трето място е Челси с 66. Лестър е 11-и с 42 точки, като в четвъртък гостува на Рома в реванш от полуфиналите на Лигата на конференциите, след като първата среща завърши без победител - 1:1.

В 14-тата минута гостите от Лестър бяха много близо до гол във вратата на Юго Лорис, но замбийският нападател на “лисиците” Патсон Дака уцели десния страничен стълб с удар по земя.

В 22-тата минута Хари Кейн изведе “шпорите” от Лондон напред в резултата. Нападателят порази целта след изпълнение на ъглов удар, като центрирането бе на Хюн-Мин Сон. За Кейн това бе гол номер 17 във Висшата лига в 14 мача срещу Лестър.

В 60-тата минута Сон направи резултата 2:0. Южнокореецът получи топката от появилия се броени минути по-рано на терена швед Деян Кулушевски, изигра майсторски ситуацията и с хубав удар изпрати топката в мрежата.

В 79-тата минута Сон отбеляза много красиво попадение, като направи резултата 3:0. Кореецът отново получи пас от Кулушевски, този път малко пред наказателното поле, без почти никакво забавяне стреля технично и топката по красив начин се оплете в мрежата зад безпомощния Каспер Шмайхел.

В първата минута на добавеното време Келечи Ихеаначо стана автор на гола на утехата за Лестър, като опъна мрежата зад Лорис с хубав изстрел извън наказателното поле.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!