Кристъл Палас с обрат срещу Саутхамптън

Кристъл Палас стигна до първата си победа в последните пет мача, след като спечели с 2:1 гостуването си на Саутхамптън. Ориол Ромеу откри резултата в полза на домакините в деветата минута след удар с глава.

Тимът на Патрик Виейра имаше предимство през голяма част от мача и изравни след час игра, след като Ебечери Езе отбеляза първия си гол за сезона. Уилфрид Заха, който започна като резерва, се появи в игра в 64-ата минута. Той създаде положение от нищото и отбеляза победния гол в 92-ата минута.

Шестата загуба на Саутхамптън в последните девет шампионатни срещи ги прати на 15-ото място, докато Кристъл Палас е 12-ти.

“Светците” поведоха рано след ъглов удар, който бе засечен от Ромеу. След това Гостите поеха контрола върху случващото се на терена. Конър Галахър стреля покрай вратата с глава, след като бе оставен непокрит. Матета пък бе спрят от Фрейзър Форстър. Палас определено имаше предимство и търсеше изравняване. Форстър трябваше да се справя и с удар с глава на Джордан Аю.

След почивкато гостите продължиха да доминират и след час игра стигнаха до изравняване. Аю изведе Натаниъл Клайн по дясното крило и бранителят центрира към Езе, който прати топката в мрежата. Малко след попадението в игра се появи Заха, който отбеляза победния гол в самия край на срещата.