Исторически резил за ЦСКА - София в Разград

Шампионът Лудогорец разгроми с 5:0 ЦСКА - София в мач от 28-ия кръг на efbet Лига.

Доминик Янков откри резултата в 15-ата минута, а след половин час игра Матиас Тисера удвои. В 51-ата минута сред голмайсторите се записа и Бърнард Текпетей, а пет по-късно Доминик Янков покачи на 4:0. В 63-ата минута резервата Игор Тиаго оформи крайния резултат чрез дебютното си попадение със зеления екип.

Така разградчани, които си осигуриха 11-тата поредна титла в предишния кръг, постигнаха най-изразителната си победа срещу "червените".

Новият наставник на гостите Алън Пардю пък не постигна победа и в третата си среща начело на тима. Във въпросните двубои червените не отбелязаха попадение, спечелиха само една точка, а головата разлика е отчайваща - 0:7.

Домакините бяха без Кирил Десподов, Каули и Пиерос Сотириу. Първите двама останаха на пейката, а кипърецът - извън групата. Техните места заеха Спас Делев, Доминик Янков и Матиас Тисера, които се справиха повече от добре.

26 Лудогорец - ЦСКА - София

Не по-малко любопитен бе и съставът на "червените". В центъра на отбраната стартира младият Божинов, който си партнира с Кох и Лам. Сред 11-те стартира и Жуниор Нзила, който се завръна след няколкомесечно изгнание, наложено му от предишния наставник Стойчо Младенов.

Първата опасност дойде в 9-ата минута и бе пред вратата на гостите. Янков се справи с двама "червени" футболисти и шутира от десетина метра леко под ъгъл, а Евтимов изби в корнер.

По-добрата игра на домакините в началото даде резултат сравнително бързо. Делев се възползва от грешка в червената отбрана след четвърт час игра, след което преодоля последния в отбрана Кох и бе фаулиран от него. Съдията предпочете да даде авантаж, тъй като Тисера първи стигна до топката и се озова очи в очи с Евтимов. Аржентинецът преодоля стража на гостите, който извърши нарушение и това най-вероятно щеше да е дузпа с картон, но притичалият Янков вкара на празна врата.

В 25-ата минута Янков задържа добре в наказателнното поле и върна към Текпетей, който стреля силно, но неточно. Три минути по-късно Лудогорец като по чудо не вкара втори гол. Шоу изведе Тисера зад бранителите на гостите. Нападателят овладя майсторски на гърди и останал сам срещу Евтимов стреля, но стражът на ЦСКА - София прояви класа и изби в корнер.

В 30-ата минута гостите допуснаха поредна опасност пред своята врата, когато Лам посегна към краката на Текпетей и извади късмет, че реферът не отсъди дузпа. Секунди по-късно последва нова зелена атака. Текпетей намери Тисера в наказателното поле, аржентинецът се справи с Божинов, Мухар и Лам, след което майсторски пусна топката покрай Евтимов за 2:0.

В 33-та минута шут на Текпетей от фаул премина покрай дясната греда. Десет минути по-късно Делев направи много сериозен пропуск. Карничник проби и центрира отдясно към нисичкия нападател, който не уцели с глава празната врата.

На почивката треньорът на червените Алън Пардю извърши две промени и смени схемата от 3-4-3 на 4-2-3-1. Това не доведе до нужния подем и в 51-ата минута Лудогорц вкара трети гол. Янков подаде към Текпетей, който след удар по земя извън наказателното поле изненада Евтимов за 3:0.

Лудогорец не спря дотук и в 56-ата минута вкара четвърто попадение. Янков финтира резервата Дончев и със страхотен шут в обратния ъгъл не остави шанс на Евтимов за 4:0.

В 63-ата минута резултатът набъбна на 5:0. Автор на поредното попадение стана 20-годишният бразилец Тиаго, който се появи 10 секунди по-рано в игра на мястото на Тисера. Той засече от метър в празната врата подаване на Текпетей.

В 69-ата минута червените можеха да върнат едно попадение с втория си точен удар, но Падт спаси изстрела на Вилдсхут. Десет минути преди края Янков беше близо до своя хеттрик, но Евтимов спаси неговия удар. Малко по-късно последва пореден шут, този път на Делев, но покрай лявата греда.

В 90-ата минута Гарсес изпусна най-чистото положение за своя отбор след добра атака и центриране отляво. Крилото стреля от 7-8 метра, а Падт някак изби от голлинията.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА - СОФИЯ 5:0

1:0 Доминик Янков 15
2:0 Матиас Тисера 30
3:0 Бърнард Текпетей 51
4:0 Доминик Янков 56
5:0 Игор Тиаго 63

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 21. Карничник, 30. Пластун, 24. Вердон, 3. Недялков, 8. Гонсалвеш, 23. Шоу, 37. Текпетей, 64. Янков, 90. Делев, 10. Тисера

ЦСКА - СОФИЯ: 25. Евтимов, 29. Лам, 4. Кох, 26. Божинов, 18. Мазику, 20. Нзила, 27. Гарсес, 24. Мухар, 10. Йомов, 7. Баи, 9. Кайседо