Седмица след спечелването на титлата Байерн бе тотално надигран от Майнц

Спечелилият 10-ата поредна титла на Бундеслигата само преди седмица Байерн (Мюнхен) се представи неузнаваемо, бе напълно надигран и победен в гостуването си от мотивирания тим на Майнц с 3:1. “Карнавалния тим”, както са известни домакините, се представиха на отлично ниво и не оставиха никакви съмнения около това кой от двата отбора заслужава да се поздрави с победата. Попаденията за тима от “Опел Арена” бяха дело на Йонатан Буркарт (18’), Муса Ниаките (27’) и Леандро Барейро (57’), а Робърт Левандовски (33’) по традиция бе точен за своя тим въпреки слабото иначе представяне.

Футболистите на Бо Свенсон започнаха много активно двубоя и на три пъти удариха гредите на вратата пазена от Свен Улрайх в първите десет минути. Още в първата минута отличен пробив на Антон Стах завърши с добро центриране към Йонатан Буркарт, а той нацели напречния стълб. Това се повтори и в 9-ата минута след изпълнение на корнер, а играчите на домакините с лека ръка пропиляваха открилите се отлични възможности пред тях.

Всичко това все пак натиска даде резултат в 18-ата минута, когато слабо изчистване на Свен Улрайх не изчисти достатъчно добре, а там само с един пас топката достигна до Бурткарт, който откри резултата с плътен изстрел за 1:0. Футболистите на Бо Свенсон вкараха второ попадение в 27-ата минута, когато отлично центриране от фал бе засечено на около метър пред голлинията от Муса Ниаките за 2:0.

Баварците намалиха изоставането си в 33-ата минута, когато пробив отдясно на Чупо-Мотинг завърши с пас към Левандовски, а полякът спази традицията и отбелязвайки 20-ото си попадение във вратата на Майнц бе точен за 2:1.

Домакините отново взеха преднина от две попадения в 57-ата минута, когато Леандро Барейро прати топката в мрежата с удар от границата на наказателното поле след съответната доза късмет и рикошет. Те можеха да вкарат и четвърто попадение само няколко минути по-късно, но успоредният пас отдясно не бе засечен добре от Буркарт и топката излезе в аут. В минутите до края на играчите на домакините продължиха да бъдат по-активни, макар че баварците опитаха да изнесат играта в по-предни позиции.

С тази победа Майнц продължава да заема 9-ото място в клсирането с 42 точки, а Байерн вече се поздрави с титлата с домакинството си през миналата седмица.

Снимки: Gettyimages