Реал Мадрид сложи короната за рекорден 35-и път🏆

Реал Мадрид постигна пореден значим момент в славната си история, след като спечели първенството на Испания за рекорден 35-и път. Това се случи след лесна победа с 4:0 над Еспаньол четири кръга преди края на сезона в Ла Лига. Така столичани си връщат короната, която преди година им беше отнета от Атлетико Мадрид. Титлата им беше връчена веднага след срещата на "Бернабеу".

Сега пред футболистите на Карло Анчелоти остава друго голямо предизвикателство - да завоюват купата и в Шампионската лига, където в сряда ги очаква реванш срещу Манчестър Сити от полуфиналите.

Най-близо до Реал в Испания е Барселона с 26 титли, а “белите” имат и 24 втори места.

В съботния следобед “белите” се нуждаеха само от точка, но не оставиха нищо на случайността, независимо че на терена бяха доста от резервите. Два гола на Родриго (33’,43’) и по един на Марко Асенсио (55’) и Карим Бензема (81’) подпечатаха триумфа.

Заради предстоящата битка със Сити Анчелоти предвидливо даде почивка на някои от основните си играчи, а други бяха или наказани, или контузени. Така на терена видяхме дълбоките резерви като Мариано Диас, Дани Себайос, Марсело и Хесус Вайехо. Последният не беше титуляр за тима от 1084 дни насам. Каземиро пък действаше като централен защитник, а през втората част там заигра и Едуардо Камавинга.

Първия удар в срещата символично направи тенисистът Рафаел Надал, който е почетен член на "кралския клуб".

Срещата започна равностойно, а в 13-тата минута дойде и първата чиста възможност. Тогава обаче засичане на Мариано Диас с глава се отби в страничната греда на вратата на Еспаньол.

Преди това - в 7-ата минута, феновете на "Бернабеу" изразиха подкрепата си към своя любимец Кристиано Роналдо, който наскоро загуби едно от децата си.

Пред Мариано се откри и следващият шанс за попадение - в 22-рата минута, но тогава ударът му не намери целта.

При третия си шанс обаче домакините вече поведоха в резултата - в 33-тата минута. Тогава Марсело подаде на сънародника си Родриго и той хладнокръвно вкара за 1:0.

13 Реал Мадрид - Еспаньол 4:0, Ла Лига

Десет по-късно Родриго отново се разписа, след като този път топката беше отнета от футболист на съперника пред наказателното му поле.

В началото на втората част гредата спаси и Реал, след като шут се отби в тялото на Мариано Диас и залъга Тибо Куртоа.

Всичко беше решено окончателно в 55-ата, когато Марко Асенсио покачи на 3:0 след контраатака. Секунди преди попадението гостите поискаха дузпа за нарушение на Каземиро срещу Алейш Видал.

Гостите окончателно свалиха гарда и в 71-вата Иско също изстреля топката в мрежата, но голът не беше признат заради засада на Родриго, който стоеше точно пред Диего Лопес и ограничаваше видимостта му.

Десет минути по-късно обаче, при сходна ситуация, гол на Бензема все пак беше признат и резултатът стана 4:0.

Снимки: Gettyimages