Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Левски не се затрудни с Национал в Елитната група до 15 години

Левски победи Национал като гост с 3:1 в интересен двубой от 25-ия кръг на Елитната група до 15 години. След равностойно начало, "сините" упражниха натиск и първо в 24-ата минута гол на Марто Бойчев бе отменен поради засада, а само 60 секунди по-късно Мартино Йорданов откри за Левски

Гостите продължиха с добрата си игра и в 30-aта минута отново Мартино Йорданов бе близо до гола, след като се възползва от грешка на Национал, но излязъл сам срещу вратаря на Национал, не успя да се разпише повторно.

След почивката домакините започнаха по-добре, но в 45-ата минута Марто Бойчев бе фаулиран на границата на наказателното поле и сам реализира отсъдения пряк свободен удар.

5 минути по-късно Стивън Стоянчов пък можеше да направи резултата класически, но негов далечен удар срещна горната греда.

Национал все пак се върна в мача, след като появилия се след почивката Кирил Котев реализира страхотен гол с изстрел от далечна дистанция.

Малко след това силен удар на Кристиян Горянов бе спасен по перфектен начин от вратаря на Левски Атанас Кехайов. Все пак минута преди края "сините" отбелязаха и трети гол, с който сложиха край на интригата в двубоя. Негов автор стана резервата Кристиян Илиев, който засече с глава центриране на Денис Гиведжов.