Кошмарът за Цветелин "CeRq" Димитров и EG продължава

Отборът на Evil Geniuses с Цветелин "CeRq" Димитров не успя да се пребори с геймърите от GODSENT и отпадна от квалификацията за IEM Dallas. След като вчера "гениите" победиха Carpe Diem, те не успяха да вземат победата и в Lower Bracket финала, която щеше да ги отведе на крачка от Далас. Бразилският състав се представи на страхотно ниво, а играчите на Джейк "Stewie2k" Юп отново разочаровха, като освен Brehze, никой друг не показа желание за успех.

Мачът завърши при резултат 2:0 (16-6, 16-12) в полза на състава, воден от TACO. Битка №1 се състоя на избрания от EG - Overpass и започна силно за южноамериканците, но отбора на родния геймър съумяваше да догонва. Интригата дойде след десетия рунд, когато бразилците надделяха и взеха халфа с 10-5. Второто полувреме показа дори по-лоша игра от "гениите", които заслужено отсъпиха на съперника си първия мап.

GODSENT избраха за втора карта омразната на Цветелин Димитров и компания – Vertigo. Срещата тук се разви доста по-драматично обаче, след като EG взеха много рундове в началото и контролираха икономиката, даже успяха да излязат на почивката с точка преднина. Халф №2 се оказа несполучлив за тима от Северна Америка и те не успяха да се класират на поредния S-Tier турнир. Българският снайперист ще опита да си вземе реванш срещу GODSENT на 27 април в първия си мач от SHOWDOWN фазата на BLAST Premier.