Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Рен се разправи с Лориен

Рен се завърна на третата позиция в класирането на френската Лига 1 след разгромен домакински успех с 5:0 над Лориен в среща от 34-ия кръг. Тимът от Бретан игра голяма част от второто полувреме с 10 души, но дори и в намален състав домакините вкараха два гола.

Бенжамен Буриго откри резултата в 17-ата минута, а само 120 секунди по-късно Мартен Терие удвои преднината на Рен. Две минути след старта на второто полувреме Амари Траоре вкара за 3:0, но в 58-мата минута домакините останаха в намелен състав след директен червен картон на Найеф Аугр. Това обаче не спря устрема на Рен, който бе с класи над съперника си в днешния ден. В 79-ата минута Флавиен Тайт покачи на 4:0, а в добавеното време Гаетан Лаборд вкара за крайното 5:0.

С победата си Рен събра 59 точки и изпревари по голова разлика тима на Монако. Вторият Олимпик Марсилия е с 62 точки, но и мач по-малко от бретанци и монегасци. Лориен е на 15-о място с 34 точки, но само на 3 над зоната на изпадащите.

Снимка: Stade Rennais F.C./ Twitter