Новият изп. директор на ЦСКА-София Радослав Златков представя концепцията си за развитие на клуба

Швьотек и Сабаленка ще играят на финала в Щутгарт

Водачката в световната ранглиста Ига Шьонтек (Полша) и миналогодишната финалистка Арина Сабаленка (Беларус) се класираха за финала на турнира на червени кортове в германския град Щутгарт с награден фонд 611 хиляди евро.

Полякинята записа 22-а поредна победа, след като надделя изключително трудно над Людмила Самсонова (Русия) с 6:7(4), 6:4, 7:5 за малко над три часа игра.

За Швьонтек това ще бъде четвърти финал за сезона и първи при дебюта й в Щутгарт.

В първия сет тя поведе с 3:0, но не успя да задържи предимството си, Самсонова изравни и след 7:4 в тайбрека поведе в резултата.

Полякинята стигна до пробив в деветия гейм на втората част, с който изравни, а в третия решителен сет взе аванс от 3:1. Рускинята спечели следващите три поредни гейма за обрат 4:3. В 11-ия гейм Швьонтек направи нов пробив и при свой сервис затвори мача.

Поставената под 3 Сабаленка достига до втори пореден финал, след като елиминира втората в схемата Паула Бадоса (Испания) със 7:6(5), 6:4 за 1:40 час.

Сабаленка миналата година загуби финала от Ашли Барти, а любопитното е, че в Щутгарт сега играе на двойки с Бадоса.

В първия сет двете си размениха по един пробив, а в тайбрека Сабаленка преодоля пасив от 0:3 и спечели със 7:5.

В началото на втората част също имаше размяна на пробива, а беларускинята взе подаването на съперничката си в десетия гейм и затвори мача.

Сабаленка се стреми към 16-а титла в кариерата си, а въпреки загубата в понеделник Бадоса ще се изкачи до рекордното за нея второ място в световната ранглиста на WTA.